Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurominie

Dziś jest niedziela, 21 kwietnia, 2024r. , Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Dodane przez MGOPS

dnia 2/24/2023

ofiar

Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 20-26 lutego 2023 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem różnych kategorii w tym też przemocy w rodzinie.

Jak co roku, każda osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną, m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów czy też organizacji pozarządowych w całym kraju.

Idea Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw narodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości, które wspólnie z Prokuraturą Krajową jest głównym organizatorem obchodów Dnia Ofiar Przestępstw przypadającego na dzień 22 lutego.  Celem obchodów jest także zwrócenie uwagi na wszelkie potrzeby i wsparcie osób, które zostały pokrzywdzone przestępstwem.

,,MASZ PRAWO DO POMOCY”

Infolinia :  +48 222 309 900

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem4

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurominie wyrażając chęć wsparcia ministerialnych działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz promowania walki ze zjawiskiem podobnych przestępstw na terenie naszej Gminy a także obszarze całego kraju  czynnie włącza się do udziału w w/w kampanii.

W ramach prowadzonej akcji w dniach od 20 do 24 lutego 2023 roku w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żurominie prowadzone będą  dyżury pracowników tut. Ośrodka oraz członka Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego.

W ramach zaplanowanych specjalistycznych dyżurów, osoby zagrożone bądź dotknięte przemocą w rodzinie będą mogły uzyskać informacje na temat rozpoznawania przemocy, reagowania w sytuacji jej zaistnienie a także miejscach i instytucjach udzielających wsparcia osobom pokrzywdzonym.

Dyżury w/w pracowników odbywać się będą w godzinach od8.00 do 15.00 bezpośrednio w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żurominie,

ul. Olszewska 9/11, 09-300 Żuromin oraz  pod numerem telefonu (23) 657 22 39 
Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem możliwej do zrealizowania na daną chwilę pomocy w sytuacji kryzysowej, bądź zaczerpnięcia praktycznej wiedzy specjalistów zachęcamy do podjęcia kontaktu w wyżej określony sposób.

    Menu główne

  • Strona główna

O MGOPS

  • Statut i struktura